Biznesa braucienu skaits uz ASV aprīlī samazinājās par 9%, jo uzņēmumi un darbinieki cīnījās ar ekonomisko nenoteiktību un dusmām par Trampa administrācijas tarifiem un robežu politiku.
Nacionālais ceļojumu un tūrisma birojs ceturtdien publiskoja provizoriskus skaitļus, kas parāda to aviosabiedrību un kuģu pasažieru skaitu, kuri pagājušajā mēnesī ieceļoja valstī, izmantojot biznesa vīzas.
Tuvie Austrumi bija vienīgais reģions, kurā bija lielāks darījumu braucienu skaits uz ASV, ieceļotāju skaits palielinājās par 9,4%, salīdzinot ar 2024. gada aprīli. Taču tas nekompensēja lielos zaudējumus no citiem reģioniem; biznesa ceļotāju skaits no Rietumeiropas, piemēram, samazinājies par 17,7%.
Jaunajos valdības datos nebija iekļauti cilvēki, kas ieradušies biznesa nolūkos no Kanādas vai ceļojuši pa sauszemi no Meksikas. Meksikā ar gaisa transportu ieceļojošo personu skaits, kurām ir biznesa vīzas, samazinājies par 11,8%, paziņoja valdība.
Aprīlī samazinājās arī kopējais ceļojumu skaits no Kanādas. Saskaņā ar Kanādas Statistikas biroju, Kanādas iedzīvotāju lidojumu skaits ar gaisa transportu no ASV aprīlī samazinājās par 20%, bet turp un atpakaļ braucieni ar automašīnu samazinājās par 35%.
Biznesa braucieni pret atpūtas ceļojumiem
Biznesa ceļojumi uz ASV izturējuši labāk nekā atpūtas ceļojumi gada pirmajā ceturksnī. Saskaņā ar ASV valdības datiem no janvāra līdz martam vairāk nekā 1,2 miljoni ceļotāju ieceļoja ASV, izmantojot biznesa vīzas, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. To ceļotāju skaits, kuri izmanto tūristu vīzas, samazinājies par 6%.
Taču aprīlī tas mainījās, jo vēlās Lieldienu brīvdienas, iespējams, veicināja vairāk atpūtas ceļojumu. Starptautisko ceļotāju ar tūristu vīzām ceļojumi uz ASV aprīlī pieauga par 13,8%.
Nav skaidrs, vai šī tendence saglabāsies. Aviācijas analīzes uzņēmums Cirium paziņoja, ka tiešsaistes ceļojumu aģentūru datu analīze liecina, ka iepriekšēju rezervāciju skaits no Eiropas uz 14 ASV pilsētām jūnijā, jūlijā un augustā ir samazinājies par 12% salīdzinājumā ar tiem pašiem mēnešiem pagājušajā gadā.
Vairākas ASV aviokompānijas ir mainījušas savas finanšu prognozes šim gadam, pamatojot to ar neskaidrību un mazāku pieprasījumu no atpūtas ceļotājiem ar zemākām cenām. Daudzi nozares eksperti domā, ka nākamajos mēnešos darījumu braucienu skaits uz ASV turpinās samazināties.
Leslija Endrjūsa, nekustamo īpašumu kompānijas JLL globālā ceļojumu līdere un Globālās biznesa ceļojumu asociācijas fonda valdes locekle, sacīja, ka, viņasprāt, korporatīvo ceļojumu skaits uz ASV palēnināsies gada otrajā un trešajā ceturksnī, jo iestājas ekonomiskā un ģeopolitiskā nestabilitāte.
Biznesa ceļojumu asociācija BT4Europe paziņoja, ka uzņēmumi arvien vairāk uztraucas par neparedzamām procedūrām ieceļošanai ASV un aizturēšanas risku, īpaši attiecībā uz LGBTQ+ personām vai tiem, kuri sociālajos medijos ir pauduši politiskus uzskatus.